Nádhera Ježiša Krista

Kategórie: Výňatky (E), Video
Téma:

“Moje oči hľadia vždycky k Hospodinovi”, a v Žalme 119:18, i keď v Žalme 25:15 sa mi veľmi nedarí, Žalm 119:18 je pre mňa – “Odkry moje oči, aby som videl divy z tvojho zákona!” “Otvor moje oči, Pane!” “Otvor tieto moje chabé oči.” “Otvor tieto moje blúdiace oči a otoč ich smerom k Tvojej nádhere.”

Dovoľte mi, aby som vám ukázal rozdiel medzi kresťanstvom a otroctvom. Ten rozdiel je: Otroctvo hovorí “Pozrite, vy ľudia, musíte sa zmieriť s Bohom, musíte byť svätí, musíte prestať robiť tieto veci, musíte robiť toto a nesmiete robiť tamto, a keď to budete robiť, pôjdete do pekla.” To je otroctvo. Skutočné kresťanstvo je toto. Ak by ste mohli zachytiť jeden letmý pohľad na to, aký je On skutočne nádherný, nemali by ste žiaden problém s tým zvyškom. Hľadajte Jeho tvár. Hľadajte Jeho nádheru. To je všetko.

Predtým, než si stretol svoju manželku, si do nej nebol blázon. Ak si bol, tak pravdepodobne potrebuješ poradenstvo. Nebolo nič, do čoho by si mohol byť blázon. Nepoznal si ju. Nepoznal si jej tvár, nevedel si ako vyzerá, nevedel si nič. Ale človeče, keď si ju uvidel… tak si bol úplne hotový, akoby ťa zrazil vlak. Viete ako to myslím – skrátka v sekunde… viete, Sedíte tam a zrazu… ako moji priatelia… “Idem na poľovačku, idem na ryby, bude to super deň.” A zrazu, ideš do Wal-Martu, aby si si kúpil novú návnadu, ktorú potrebuješ. A “BUM!” – je tam ona. Človeče, okamžite zabudneš na dôležité veci v živote, ako rybačka, poľovačka a všetko ostatné. Skončil si. Ak ťa tvoji priatelia naozaj majú radi, tak ťa zviažu a vytiahnu von za svojím terénnym Fordom. Zachytil si jediný krátky pohľad na ňu a koniec! Všetko v tvojom živote sa teraz zmení. Veci, ktoré ťa zaujímali, ťa už nezaujímajú. Veci, o ktorých sa ti ani nesnívalo, že existujú, zrazu vieš, že sú. Čo to bolo? Jeden letmý pohľad. A potom, dúfajme, čím viac spoznávaš túto osobu, tým hlbšia je tvoja láska k nej. A to teraz hovorím o krehkom vzťahu medzi dvomi ľudskými bytosťami, ktoré majú obe veľké nedostatky.

A tak si predstavte toto. Viete, čo je to spasenie? Jedného dňa si kráčate totálne slepí k Božej sláve a Boh vám z očí stiahne klapky. A zrazu “BUM!!!” “ČO TO JE?” “Perla veľkej hodnoty.” “Hodná toho, aby ste zanechali absolútne všetko za sebou.” “Toto je úžasné! Prečo mi o tom nikto nepovedal?”

Nevidíte človeka, ktorý ráno vstáva z postele štýlom “Ach, bolí ma hlava, daj mi šálku kávy.” “Kam ideš, Joe?” “Ále, idem toť dole, je tam taká…” (povzdych) “Je tam jedna vzácna perla, ktorú si musím ísť vyzdvihnúť.” Toto neurobí – a prečo? Pretože zachytil kúsok slávy, kúsok podstaty tejto veci. Ani nepovie svojim priateľom, ráno vstane o tretej, po špičkách vyjde z domu a zmizne ako bandita. Čo ho motivuje? Nádhera tej veci.

A rovnakým spôsobom… Cirkev – zachytíš jeden letmý pohľad na Ježiša Krista, a každý pozornejší pohľad ťa povedie na vyššie úrovne, vyššie stupne zbožnosti a svätosti. Hľadaj Jeho tvár. Hľadaj Jeho tvár!

Na záver by som chcel povedať toto – a je to veľmi, veľmi dôležité. Najčastejšia veta, ktorú počujem od ľudí, ktorí chcú rásť v Pánovi, je táto: “Ja viem, čo by som mal/a robiť, no chýba mi motivácia.” “Skrátka nemám odvahu.” Čo to môže napraviť? Len sa nad tým na minútku zamyslite. Čo to môže napraviť. Viete, na to nie je žiadna príručka s jednotlivými krokmi. Fakt – čo to môže napraviť? Jedna jediná vec. Zachytenie väčšieho pohľadu na nádheru Ježiša Krista.