Kupieni bezcenną krwią Chrystusa

Kategoria: Fragment, Video

Weź moje życie, moje ciało, moje dłonie, moje stopy, wszystko jako żywą ofiarę dla Ciebie Będziemy sądzeni za rzeczy które robiliśmy w naszym ciele, nawet za myśli każde słowo jakie wypowiedzieliśmy, każdy krok jaki zrobiliśmy, każdy grosz jaki wydaliśmy każde ugryzienie jakie wzięliśmy Ciało jest określone tutaj Chwalebne napomnienie: Aby wychwalać Boga, w naszych ciała Trzecia i ostatnia fraza. „Bo drogo zostaliście kupinie…” Mamy bardzo wiązące, silną motywacje „Drogoście kupienie dlatego wychwalajcie Boga w ciele waszym”. „Zostaliśćie drogo kupinie.” Zauważcie że Paweł, kładzie przed nami tę motywację. To nie prawo, to miłość. Zostaliśćie kupieni za cenę, aby pokazać co Pan zrobił dla Ciebie, dlatego wychwalajcie Boga w waszym ciele Miłość tak niesamowita, tak Boska, wymaga mojego życia, mojej duszy, wszystkiego!

On mowi o cenie, zostaliście kupieni drogo, Jaka to cena? Piotr określa czym ona jest Mowi: „Zostaliśćie wykupieni nie marnymi rzeczami jak srebo czy złoto” Złoto i srebro wydają sie być cene, wartościowe, niezniszczalne ale pomimo tego on powiada: „Nie marnymi rzeczami jak srebro czy złoto”, ostatecznie one są zniszczalne Ostatecznie są niczym w porównaniu do tego co wspomina w następnym wersie Mówi o cennej krwi Chrystusa Bezcenna Krew Chrysta W styczniu wysłaliśmy naszego drugiego syna Zacharego na studia, około 2 godziny drogi od domu miał się uczyć jako inżynier mechaniki Zachary był z nami od dudziestu lat. w naszym domu, był z nami od dwudziestu lat, wysłaliśmy go do szkoły i wiedziałem że mocno to przeżyję Wróciłem i pokoj, wszystkie jego meble pojechały z nim, a jego pokój został pusty s00:02:46,772 –> 00:02:50,732 Jedyna rzecz jaka pozstała to lustro na ścianie ze starym cytatem z Pisma, który Zachary napisał na tym lustrze I doprowadziło mnie to do łez Jeśli tak przeżywa to ojciec na ziemi, o wiele bardziej jak musiał przeżywać Ojciec w niebie gdy posyłał swego syna? Mam na myśli to, że byłem z Zachcarym a on ze mną od dwudziestu lat ale Syn Boga, był z nim od wiecznośći I na szczęscie Zachary i Ja nie mieliśµy nigdy żadnych spięc i trudności Naprawdę dobra przyjaźn z moim drogim synem Ale to nic w porównaniu z Niebieskim Ojcem i Jego synem To była absolutnie idealna przyjaźń, idealna miłość Miłość jaką miałem do was, zanim powstał świat Ja wysłałem syna na studia aby zdobył tytuł inżyniera mechaniki Kiedy Ojciec w niebie wysłał syna, zrobił to po to aby stał się grzechem za nas To było bardzo prawdziwe. W żadnym razie to nie teatr. To było bardzo rzeczywiste co sie wydarzyło Mówimy o cenie, i pomyślcie o Panu Jezusie, możemy to tylko sobie wyobrazić co to dla niego oznaczało, nieśmiertelny umiera, nieskonczony staje się skonczony Ten który podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, teraz miałby być trzymany przez ramiona matki? Ten, który jest tak wielki że niebiosa nie mogą go ogarnąć, został umieszczony w łonie matki Bóg światła, w ciemnościach, w łonie matki Ten który zbudował niebiosa, teraz He who built the heavens, majsterkuje w warsztacie stolarza I dorasta, cierpliwość jaką Pan doświadczył przez 30 lat Wiedząć że jest Zbawicielem świata Pomimo tego, nie powiedział nic. Czekał i czekał i czekał i czekał dopoki nie został zapowiedziany przez Ojca, dopoki nie otworzył swoich ust i powiedział: „Upamietajcie się gdyż przybliżyło się królestwo niebios” A potem rozpoczęły się cierpienia Wstyd, odrzucenie, wyśmianie, opluwanie, policzkowanie włocznia, ciernia, umierania jako pozorna niepowodzenie i opuszczenie przez niebiańskiego Ojca, został uczyniony grzechem, za nas Nie mamy pojecia o tym, przez co Pan musiał przejść. Cena jaka została zapłacona

Zostaliście drogo kupieni. Popatrzcie na to słowo. Zostaliście kupieni Czasami Pismo mówi o usprawiedliwieniu, kontrastujac poprzednie potępienie a teraz mamy sprawiedliwość w oczach Boga. Czasami Pismo mówi w słowach przebaczenia. czasami opisuje to słowami długu, który został anulowany Czasami mowi w terminach adopcji, gdzie poprzednie byliśmy obcymi, a teraz jesteśmy synami Boga. Czsami mowi w słowach pojedania, kiedyś byliśmy wrogami, a teraz jesteśmy przyjaciółmi . Czasami mówi o wykupieniu. Kiedyś byliśmy niewolnikami, a teraz jesteśmy wolni. Ale tutaj mamy słowo „kupieni” To takie proste, nieprawdaż? Każdy z was wie co oznacza słowo „kupieni”? Jezus zapłacił wszystko. Spłacił nasz dług grzechu. Bardzo lubie ten prosty termin, zostaliśćie drogo kupieni W Dziejach Apostalskich, 20 rozdziale, jest mowa o pasterzu kościoła Boga, który zakupił swoją własną krwią. Zostaliście wykupieni, nie marnymi przeczami ale Bezcenną Krwią Chrystusa Godzien jesteś wziąć księgę i złamać pieczeć ponieważ zostałeś zabity i zakupiłeś swoją własną krwią ludzi z każdego plemienia, języka i narodu Zostaliśćie kupieni. Czy ciało zostało kupione. Zapewne tak. W Liscie do Rzymian, rozdziale 8 mowi że oczekujemy na adopcje, bo z wykpieniem ciałą Pan Wykupił naszą duszę. Wykupił Ciała. Kupił wszystko Chrystus zapłacił za wszystko.

Ta ofiara była położna zamiast Izaaka. Ta owca została zabita za Izrael, nie Egipt. Mówię wam, jeśli nie przyjdziecie do miejsca w którym zobaczycie że Chrystus umarł za was osobiscie Nie znjadziecie pocieszenia i uligi, pewności którą moglibyście mieć Drogo zostaliśćie kupieni.

Umiłował nas, dał samego siebie za nas, abyśmy mogli być wykupieni od każdego bezprawnego czynu oczyścił nas dla siebie, lud na swoją własność.