Dlaczego robisz to co robisz?

Kategoria: Fragment

Walka z grzechem Chciałbym poprosić was… abyście pomyśleli. Proszę, pomyślcie, dlaczego robicie to co robicie? Dlaczego ubierasz się tak jak się ubierasz? Dlaczego nosisz biżuterię w określony sposób? Dlaczego wydajesz pieniądze w określony sposób? Dlaczego wykorzystujesz swój czas w określony sposób? Dlaczego oglądasz to co oglądasz, w telewizji albo w kinie, albo na komputerze? Dlaczego robisz na komputerze to co robisz? Czy masz uwielbiające Boga powody na to wszystko? Czy żyjesz w tej wierze, wierząc że to co robisz przynosi Bogu chwałę? Ponieważ wszystko co nie jest z wiary – jest grzechem. (List do Rzymian 14:23)

„Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą.” (1 List do Koryntian 10:31) Musimy być ludźmi którzy myślą. Nie rób jakiejś rzeczy tylko dlatego, że inni ludzie w szkole to robią. Nie rób jakiejś rzeczy tylko dlatego, że inni ludzie w pracy to robią. Światowy system jest wszędzie wokół nas. Rób to co robisz ponieważ możesz to potwierdzić z Bożego Słowa. Kropka…

Czy twoje motywy to zwodnicze pragnienia? Światowe pragnienia? Czy pragnienia które walczą przeciwko twojemu ciału i przeciwko twojej duszy, są powodowane przez te namiętności? Albo czy są motywowane pragnieniem aby być miłym Bogu? O to musimy zapytać samych siebie. Jaki masz motyw? „Cóż, ubieram się w ten sposób ponieważ chcę zdobyć uwagę tego chłopaka.” Mam nadzieję, że widzicie jaki jest motyw. Gdy biblia mówi: Jeśli chcesz zdobyć uwagę mężczyzn, to rodzaj uwagi jaki powinnaś starać się zdobyć, jest pracowanie nad łagodnym i cichym duchem. Znając Pismo, o tym mówi 1 List Piotra 3.

Młodzi mężczyźni, jeśli ćwiczycie na siłowni aby zdobyć uwagę kobiet, ćwiczycie ponieważ chcecie być umięśnieni i wielcy, i wyglądać jak świat. Spójrzcie, ćwiczenia fizyczne przynoszą niektórym ludziom pożytek. Jeśli pomagają ci one dyscyplinować samego siebie i pomagają ci czuć się lepiej, i nie jesteś już więcej zmęczony podczas dnia, i możesz funkcjonować z mniejszą ilością snu. I ogólnie sprawiają one, że czujesz się lepiej. To jest na to miejsce. Ale czy jest to motywowane bogobojnością?
To co nosimy? Czy nosisz to co nosisz, ponieważ chcesz uwielbić Boga? Czy obdarowywujesz? Czy korzystasz ze swoich pieniędzy? W sposób który uwielbia Boga? Jaki jest twój motyw za tym, co robisz ze swoimi pieniędzmi? Jeśli będziesz podejmował decyzję odnośnie tego, czy będziesz miał telewizję czy nie. Znam chrześcijan którzy mają telewizję, znam chrześcijan którzy jej nie mają. Jaki jest twój motyw? Co tym osiągniesz?
Kiedy jesz, dlaczego jesz w taki sposób? Kiedy pijesz… Jeśli chcesz powiedzieć: „Cóż, biblia zezwala mi na picie alkoholu.” Musisz zapytać samego siebie: dlaczego? Dlaczego to robisz? Czy jest w tym motyw który uwielbi Boga? Nie uwielbia to Boga, gdy robisz rzeczy które sprawiają że twój brat się potyka. I robisz to na jego oczach. Jeśli posiłek, albo napój sprawia że twój brat się potyka, to musisz się od tego wstrzymać.
Dlaczego robimy to co robimy? Czy staramy się zdobyć ludzi dla Chrystusa? Hudson Taylor ubierał się jak Chińczyk aby zdobyć Chińczyków. I zdobył ich! Paweł stał się wszystkim dla wszystkich, aby wszelkim sposobem niektórych zbawić. (1 List do Koryntian 9:22) Użył wszelkie środki, aby mógł niektórych zbawić. Widzicie, kiedy jesteś motywowany miłością, pragnieniem aby ludzie byli zbawieni. Kiedy jesteś motywowany pragnieniem aby wzrastać. Kiedy jesteś motywowany pragnieniem aby być bardziej pobożny. Kiedy jesteś motywowany pragnieniem aby być bardziej pokorny. Aby lepiej znać biblię. Kiedy jesteś motywowany pragnieniem aby „nie powodować aby moi bracia i siostry się potykali.” Widzicie motywację? Naprzeciw temu, gdy chcesz jedynie przyjemności. Tak więc będziesz robił to co chcesz robić, ponieważ chcesz się bawić. Będziesz robił to co chcesz robić, ponieważ chcesz korzystać z życia. Będziesz robił to co chcesz robić, ponieważ chcesz zaspokajać swoje pragnienia. To niebezpieczny teren. Posłuchajcie. Te pragnienia walczą przeciwko duszy.
I ludzie tracą swoje dusze w tej walce… przez cały czas. Poprzez Bożą łaskę, Bożą siłę, Bożą moc. Trwaj w Chrystusie! I staraj się żyć mając właściwe motywy. Oddając swoje myśli, oddając swoje motywy w poddanie Chrystusowi. Przez cały czas. W poddanie Chrystusowi, będąc prowadzony, kierowany, motywowany miłością. Niech miłość kształtuje twoje życie! Niech miłość do Boga i miłość do twoich bliźnich kształtują twoje motywy. Nie namiętności. Ale miłość. Boże pomóż nam.