Czy masz pokój w swoim życiu?

Kategoria: Fragment, Video

Skąd świat bierze swój pokój? – Ludzie mają pokój kiedy wszystko idzie dobrze, kiedy pieniądze są na koncie w banku, a oni są nadali młodzi i piękni, wtedy czują pokój. Co się dzieje dalej? Ich świat zaczyna się walić, a oni zdają sobie sprawę z tego, że nie mają żadnego prawdziwego pokoju. Jednakże, Chrześcijanie posiadają prawdziwy pokój pochodzący od Ducha Świętego.


Czy masz pokój w swoim życiu? Czy wiesz czym jest pokój? Teraz bądźcie ostrożni. Istnieją dwa rodzaje pokoju: Boży pokój i pokój tego świata. Nie mówię teraz o pokoju tego świata. Jezus mówi, „Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję.”

Świat da ci jakiś pokoju. Takiego pokoju jednak nie chcesz. Jest to omylny pokój. Nie jest prawdziwy, ale fałszywy! W Starym Testamencie prorok powiedział, „I leczą rany swojego ludu powierzchownie, mówiąc: Pokój, pokój! – choć nie ma pokoju.” Oni zwodzą ludzi, oszukują ich. Mówią im że jest pokój, ale nie ma pokoju. Biblia mówi że nie mają pokoju bezbożnicy. Nie mają odpoczynku bezbożni.

Skąd świat bierze dla siebie pokój? Kiedy wszystko idzie dobrze. Kiedy pieniądze są na koncie w banku Kiedy książeczka czekowa jest zbalansowana. Kiedy wszystkie twoje dzieci są w domu, i kiedy wszystko gra w relacjach między mężem i żoną, i kiedy wszyscy cię lubią, a ty nadal jesteś młody i piękny. Wtedy odczuwasz pokój. Dostaję dobre stopnie w szkole. Wszystko idzie wyśmienicie. Jakby świat kręcił się wokół mnie. Ale co dzieje się dalej? Spada klęska głodu. Nastaje katastrofa. Młot spada. Twój świat zaczyna się walić i nagle dostrzegasz, że nie masz żadnego pokoju. Czym był pokój w moim życiu? Miałem ufność we wszystkich rzeczach, jakbym ufał chwiejącemu się krzesłu na którym stałem. To się zawali. Twój pokój w tym świecie zostanie ci wyrwany.

Ale Chrześcijanie mają prawdziwy pokój. Nie muszą mieć już więcej żadnego strachu. Mogą odpoczywać. Pokój pochodzi od Ducha Świętego. Radość i pokój w wierze, i obfitujesz w nadzieję przez moc Ducha Świętego. Owocami Ducha są: miłość, radość, pokój. Czy posiadasz pokój jako Chrześcijanin? Skąd pochodzi twój pokój? Czy pochodzi on od ciebie? Czy twój pokój pochodzi od twojego pastora? Albo od twoich przyjaciół? Twojego kościoła? Czy twój pokój zależy od tego czy jesteś w przyjemnym otoczeniu czy nie? To nie stąd pochodzi pokój. Pokój pochodzi od Jezusa Chrystusa. On jest Księciem Pokoju. On może zabrać od ciebie wszystkie twoje lęki.

Jakbyś był w środku tornada. Wiecie, wszystkie wiatry gnają wokoło ciebie. Wszystko i wszędzie gdzie spojrzysz to totalny chaos i zniszczenie , ale ty sam jesteś cichy i spokojny. Chrześcijanie mogą przejść przez wszystkie próby w swoim życiu i nie boją się. Ich serce wypełnia pokój, niezachwiany, ufający Panu. Chrześcijanie są jak uparte dzieci, uderzysz ich a oni się uśmiechają, i nie chcą płakać, nie chcą pozwolić żeby coś ich zraniło. Chrześcijanin taki właśnie jest; nie ma znaczenia ile otrzyma ciosów, nadal się uśmiecha. Chrześcijanie mogą śpiewać w płomieniach. Potrafią śpiewać gdy siedzą w więzieniu, jak Paweł i Sylas. Chrześcijanin jak zostanie pobity, wraca do domu radując się. Tego właśnie chcemy, taki jest pokój który pochodzi od Boga. Prawda?

To jest nasze prawo, to zostało nam obiecane. Możemy wielbić Pana i nie mieć strachu. Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? To jest niesamowite. Oglądaliśmy dzisiaj to świadectwo video na którym byli ludzie którzy się nawrócili w groźnych okolicznościach mając wielu wrogów z całą tą grzesznością wokół nich, ale kiedy Bóg jest z tobą, nie ma znaczenia że wszyscy cię nienawidzą.

Pomyślcie o tym. Jezus przyniósł pokój. Ale w innym fragmencie On mówi, „Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię;” On jest Księciem Pokoju a potem mówi, „Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię;” O czym On mówi? Mówi o tym: w naszych relacjach z innymi ludźmi, Chrystus przynosi rozdzielenie Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego. „nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić” Czasem kiedy staniesz się Chrześcijaninem, wszyscy obrócą się przeciwko tobie. Wszyscy twoi przyjaciele cię opuszczą. Cała twoja rodzina błędnie cię zrozumie, oczerni cię i znienawidzi. Inni ludzie z wioski też cię znienawidzą. Ludzie z twojej pracy cię znienawidzą. To się zdarza! Ale On przyniósł pokój między człowiekiem i Bogiem. On nie przyniósł pokoju między człowiekiem i człowiekiem. On przyniósł pokój między człowiekiem a Bogiem. I jeśli twoja relacja z Bogiem jest właściwa; to nie ma znaczenia co się dzieje wokół.

Czy masz pokój który przewyższa wszelkie zrozumienie, Jezusa Chrystusa? Przebaczenie grzechów? Wolność od szatana? Jeśli tak, będziesz o tym wiedział, będziesz tak radosny. Czasem kiedy widzisz nowonarodzonych Chrześcijan, to jakby z trudem mogli powstrzymać swoją radość! Są aż pełni życia, tak wdzięczni ponieważ wiedzą o tym że Bóg ich kocha. Jest wielu ludzi którzy mówią w sposób naprawdę tani, „Uśmiechnij się, Bóg cię kocha, Bóg cię kocha!” I to jest tanie. Ale kiedy to jest realne, kiedy wiesz o tym w głębi swojej duszy, „Bóg mnie kocha,” To przeprowadzi cię przez wszystko.

Jesteś w ciemnościach? Jesteś zagubiony? Potykasz się cały czas? Jesteś zagubiony? Nie znam drogi, nie potrafię jej zobaczyć. Czuję jakbym był w ciemności, czuję się pusty, czuję się smutny, żałosny. Czy jesteś w ciemnościach? Kiedy ktoś staje się Chrześcijaninem, kiedy zaufa Jezusowi Chrystusowi, Bóg zalewa światłem jego życie. Jezus mówi, „Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.” Nie będzie się wtedy potykał w ciemnościach. Choć za Mną! Ja jestem Światłością. Przyjdź do Mnie. Przyjdź do Światłości. Nie siedź w ciemności.

Powiesz, „Dla mnie jest już za późno. Moje życie jest w ruinie, Popełniłem zbyt wiele grzechów. Zupełnie nie obchodzi mnie Biblia. Niczego nie wiem.” Możesz być zbawiony. Ponieważ On przyszedł dla najgorszych i On przyszedł dla upadłych. On przyszedł komu zaświecić światło? Tym którzy już mają światło? Nie! On przyszedł dać światło tym którzy siedzieli w ciemności. Jeśli jesteś głęboko w depresji, jeśli jesteś w ciemności, jeśli znajdujesz się w bagnie grzechu, w żalu i całkowitej rozpaczy, to jest to doskonała sposobność żeby być uratowanym, zwróć się do Jezusa Chrystusa.